1897

[email protected]

[email protected]

Youtube kanalas

Facebook

Kas grojo d. val. min.?
MITA logo
Laida kuriama bendradarbiaujat su MITA. Finansuojama ES struktūrinių ir investicinių fondų lėšomis. Daugiau informacijos mita.lrv.lt ir e-mokslovartai.lt

MITA - Escalator Slide

„Escalator Slide“ – tai eskalatoriaus ir šliuožynės hibridas – įtraukios ir kūrybingos visuomenės prioriteto pavyzdys.

„Viešoje erdvėje nėra čiuožynių, kurios būtų prieinamos plačiajai visuomenei – ne tik vaikams. Todėl naują kūrinį norėjau paversti draugišku ir vyresniems žmonėms, perkeltine prasme kalbant, „verslo kostiumams“, – apie naujausią savo instaliaciją sako menininkas Julijonas Urbonas. Šmaikštų ir kartu ironišką garsaus lietuvių kūrėjo darbą vilniečiai gali pamatyti Gedimino prospekte atsivėrusioje naujoje erdvėje „Live Square“.

Naujos energijos pagrindinei miesto gatvei suteiksiančioje vietoje demonstruojamą kūrinį sudaro dvi dalys. Vienoje konstrukcijos pusėje sumontuoti eskalatoriaus laipteliai, o kitoje – čiuožynė. Užlipus į viršų, kaip sako menininkas, nebelieka klausimo, ką daryti toliau, nes „sėdmenis iškart traukia prie žemės“ – belieka šliuožti žemyn.

„Šis eskalatorius-čiuožynė yra susijęs su mano ilgalaikiais tyrimais, kuriuose gilinausi į gravitacinę estetiką ir plėtojau choreografinio dizaino strategiją, bei tuo, jog tapau tėveliu. Man pasidarė aktualios žaidimų aikštelės mieste, kur gali rasti tik nuobodžias, šablonines čiuožynes su iš anksto numatytu scenarijumi“, – apie idėjos gimimą pasakoja menininkas.

Pasak, Domo Dargio, „Live Square“ sukūrusios bendrovės „Eika“ vadovo, bendradarbiavimas su menininku Julijonu Urbonu nėra atsitiktinis.„Sau kėlėme ambiciją atgaivinti apsnūdusią Gedimino prospekto pusę ir įnešti į ją gyvybės. Kadangi drąsūs ir novatoriški J. Urbono kūriniai mus žavėjo jau seniai, supratome, kad joks kitas menininkas į naujai gimstančią erdvę nepažvelgs geriau, įdomiau. Šis mūsų bendradarbiavimas yra vienas iš gerosios praktikos verslo ir meno sinergijos pavyzdžių“, – sako D. Dargis