1897

[email protected]

[email protected]

Youtube kanalas

Facebook

Kas grojo d. val. min.?

Šok į kelnes

Eteryje šiokiadienių rytais nuo 7:00 iki 10:00.

Trumpas prisidirbo: „The Rolling Stones“ ruošiasi paduoti į teismą

Paskutinė birželio savaitė prasideda su karščiausiomis naujienomis iš viso pasaulio ir Lietuvos. Jas surasi čia!

Legendinė grupė „The Rolling Stones“ grasina imtis teisinių priemonių prieš Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą už tai, kad šis naudoja jų dainas per savo rinkimų kampaniją, nepaisydamas nurodymo to nebedaryti. Jeigu Trumpas ignoruos reikalavimą nebenaudoti dainų ir toliau tai darys, tuomet jis sulauks ieškinio dėl draudimo pažeidimo ir nelicencijuoto muzikos naudojimo.

Pasaulio garsenybės prisijungė prie kilnaus tikslo surinkti lėšų koronaviruso vakcinos kūrimui. Šiam tikslui buvo paaukota 6,15 mlrd. eurų. Muzikos, kino, sporto ir mados megažvaigždės sudalyvavo internetiniuose renginiuose, siekdamos paremti pastangas sukurti vakciną nuo koronaviruso, kad ji būtų prieinama skurdesnėms šalims. Renginyje dalyvavo grupė „Coldplay“, Miley Cyrus, Jennifer Hudson, Dwayne‘as The Rock Johnsonas bei kiti.

Jenna Mourey, viena populiariausių „YouTube“ žvaigždžių, žinoma kaip Jenna Marbles, po daugiau nei dešimtmečio palieka „YouTube“. Mergina jautriame vaizdo įraše pranešė priėmusi sprendimą „atsiriboti“ nuo savo kanalo, kurį seka įspūdingas kiekis internautų – net 20,2 mln. Kaip vieną tokio sprendimo priežasčių turinio kūrėja įvardino kontroversiškus vaizdo įrašus. 11 minučių trukmės vaizdo įraše, pavadintame „A Message“ Jenna atsiprašė už praeities veiksmus ir pridūrė paliekanti savo kanalą, nes „gyvename laikais, kai apsivalome nuo bet ko ir visko nuodingo“ ir užblokavo savo įrašus, kad žmonės daugiau jų nematytų.

Šiandien abiturientų laukia dar vienas rimtas išbandymas: šalyje laikomas privalomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, iš viso egzaminą planuoja laikyti 28,3 tūkst. Kandidatų. Egzamino metu reikės pasirinkti iš 2 samprotavimo ar 2 literatūros rašinio temų. Galima egzamino metu bus ir pasinaudoti kompiuterio pagalba, kuriame bus 36 autorių kūriniai. Vienam moksleiviui naudotis bus galima 20 minučių.  Dėl koronaviruso grėsmės šiemet imamasi ir daugiau priemonių: brandos egzaminai laikomi grupėmis po devynis (anksčiau – po 14), todėl savivaldybėse įsteigta 18 papildomų egzaminų centrų, sukurta beveik 2 tūkst. papildomų grupių.

Pasaulyje nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 jau mirė daugiau kaip pusė milijono žmonių, rodo naujienų agentūros AFP paskelbti oficialių šaltinių duomenys. Daugiau kaip du trečdaliai atvejų užregistruota Jungtinėse Valstijose ir Europoje. Bendrai užregistruota kiek daugiau nei 10 mln. užsikrėtimo atvejų. Šie duomenys, paremti šalių pareigūnų ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) skelbiama informacija, veikiausia neatspindi realaus pandemijos masto, nes daugelyje valstybių tiriami tik rimčiausi atvejai arba testavimas atliekamas ribotu mastu.

Donaldas Trumpas Oklahomoje per savo pirmąjį agitacinį mitingą sulaukė visiško fiasko – jis kalbėjo pustuštėms tribūnoms. O papildomą kalbą lauko scenoje tiems, kas netilpo, Trumpui teko išvis atšaukti, nes ten jo nelaukė niekas. Štabas kaltina žiniasklaidą, neva ilgai bauginusią dėl viruso, ir protestuotojus, neva blokavusius įėjimus. Bet bent dalį atsakomybės prisiima Amerikos paaugliai – daugelis skelbia tyčia užsisakę bilietus. Paaugliai visa tai susiorganizavo per socialinį tinklą „TikTok“, į kurį politikai iki šiol rimtai nežiūrėjo.