1897

[email protected]

[email protected]

Youtube kanalas

Facebook

Kas grojo d. val. min.?

Šok į kelnes

Eteryje šiokiadienių rytais nuo 7:00 iki 10:00.

Gamta atsigavo: Italijoje plaukioja delfinai

Šiandien – Covid-19 diena, cha cha cha, kovo 19-oji! O ta proga – naujienos iš viso pasaulio.

Vakar buvo oficialiai pranešta, kad šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursas, turėjęs vykti Nyderlanduose, atšaukiamas. Ilgą laiką buvo tikimasi, kad konkursas įvyks bet kokiomis sąlygomis, galbūt atlikėjai pasirodys savo šalių scenose, tačiau to nenutiks. Grupė nebent Lietuvos televizijos sprendimu galėtų pasirodyti kitąmet, tačiau su kitu kūriniu. O kaip dėl pačių dalyvių? Ar jie galės su tomis pačiomis dainomis į sceną lipti ir kitąmet? O gal reikės rinkti naują atstovą? Tai, kaip rašo Eurovision.tv, dar bus aptarta su dalyvaujančių šalių transliuotojais ir tarybos nariais bei pranešta šiek tiek vėliau. „Labai liūdna, to nenorime nuneigti. Bet sveikata yra pirmiau už visus konkursus. Mes nežadame nuleisti rankų ir toliau skleisime dainą ir jos šokį aplink pasaulį. Šiuo metu kūrinys pradeda pasiekti užsienio radijo stotis. Jau pamatėme, kad „On Fire“ daina yra labai mėgstama ir jos kelias į žmonių širdis tik prasideda“, – sako „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

Šiuo metu Japonijoje poilsiaujanti atlikėja Eglė Jakštytė dėl koronaviruso grėsmės ten gali pasilikti ilgesniam laikui nei buvo numatyta. Ji savo socialiniuose tinkluose dar kiek anksčiau, prieš kelionę, klausė ar vertėtų vykti, ar ne, tačiau ją internautai padrąsino ir ši išvyko. Ji rašė: „Man būti čia labai patinka ir baimės šiuo metu nejaučiu, tik žinoma, yra didelis klausimas – ar greitu metu pavyks sugrįžti į Lietuvą... Taip, taip, gali būti, kad teks čia likti savaitę, mėnesį, o gal net ir ilgiau... Niekas nežinom kaip toliau viskas klostysis visame pasaulyje ir nuspėti yra labai sunku. Mes galim tik viltis ir laukti.

Pasaulį jau kurį laiką krečia koronaviruso pandemija, ir nors atrodo, kad apie tai šiandien jau girdėję visi, pasirodo, kad yra ir tokių, kuriems ši žinia vis dar kelia nuostabą. Vienas tokių – muzikantas bei aktorius Jaredas Leto. Būtent pailsėti nuo socialinių medijų, ryšio ir apskritai – telefono – 48 metų aktorius nusprendė prieš 12 dienų. Šį laiką jis skyrė meditacijai dykumoje. Apie tai, kas po šių dienų jį nustebino labiausiai, J. Leto pranešė socialiniuose tinkluose. „Oho. Prieš 12 dienų pradėjau tylos meditaciją dykumoje. Buvome visiškai izoliuoti. Jokio telefono, jokios komunikacijos. Mes nė nežinojome kas dedasi už šios vietos“, – rašė jis. Per tą laiką, kol aktorius buvo dykumoje, visame pasaulyje atšaukti masiniai renginiai, žmonės ėmė praktikuoti socialinę distanciją, kad koronavirusas neplistų ir toliau.

Kol žmonija nerimauja dėl išlikimo kovoje su naujuoju koronavirusu Covid-19, gamtos procesai nesustoja. Net gi priešingai – gamta grįžta į tas teritorijas, kurias buvo okupavusi žmonių civilizacija. Štai Venecijos kanalų vanduo tapo skaidrus, juose plauko gulbės, Kaljario uoste pastebėti delfinai, miestuose laksto šernai, Romos fontanuose plauko antys. Be to, sustojus transportui oras tapo gerokai švaresnis.

Reakcijų į neįvyksiantį „Eurovizijos“ dainų konkursą yra pačių įvairiausių, tačiau komikas Paulius Ambrazevičius į šią situaciją nusprendė pažiūrėti kiek linksmiau. Jis savo FB paskyroje išvertė kelių dainų tekstus, ir, kaip pats rašė: „Bet dar liūdnesnis dalykas yra tas, kad jeigu nėra Eurovizijos – nėra ir Dariaus Užkuraičio dainų vertimų. Bet jeigu nėra Dariaus, yra Paulius!“. Ta proga jis išvertė geriausiai vertinamų dainų tekstus.