1897

[email protected]

[email protected]

Youtube kanalas

Facebook

Kas grojo d. val. min.?

Šok į kelnes

Eteryje šiokiadienių rytais nuo 7:00 iki 10:00.

11-metis sėdo už vairo ir gelbėjo močiutę: ar jis pasielgė teisingai?

Savaitė įpūsėjo, bet naujienų tikrai nemažėja. Tai, kas įdomaus nutiko Lietuvoje ir užsienyje, rasi čia!

Jeigu dažnai renkatės perdirbtą maistą, tikėtina, kad jūs greičiau pasensite. Tokias naujienas pristatė mokslininkai, dalyvavęs Europos tarptautinėje konferencijoje apie nutukimą. Tokių produktų vartojimas gali sukelti chromosomų pokyčių, susijusių su senėjimu, rašo „Science Alert“. Trys ar daugiau porcijų vadinamojo itin perdirbto maisto per dieną padvigubina tikimybę, kad DNR ir baltymų grandinės, bus trumpesnės nei žmonių, retai vartojančių tokį maistą. Kaip rašo rašo „Science Alert“, dažnai tokie produktai turi dirbtinių skonio stipriklių, dirbtinę spalvą, emulsiklių, konservantų ir kitų priedų, kurie prailgina produkto galiojimo laiką ir didina pelną.

Kompanija „Microsoft“ stoja į kovą su dezinformacija internete ir paruošė du naujus įrankius, kurie padės kovoti su melagingu turiniu. Pirmoji analizuoja nuotraukas ir vaizdo įrašus realiu laiku bei įvertinima, kiek autentiškas yra žiūrimas turinys, ar jame nepanaudota vaizdo manipuliavimo technologija „deepfake“. Antrasis įrankis pateikia turinio autentiškumo indeksą. Šį įskiepį vartotojai galės įsidiegti, pavyzdžiui, į interneto naršyklę, kurioje rodomą turinį įrankis įvertins realiu laiku ir įspės apie galimas grėsmes.

Kim Kardashian paskelbė daugelį gerbėjų nuliūdinusią žinią – pamėgtas ir aukštus reitingus turėjęs realybės šou „Keeping Up with the Kardashians“ nutraukiamas. Šeimą išgarsinęs šou buvo filmuojamas 14 metų, parodyta 20 sezonų. K. Kardashian žinią paskelbė Instagrame, teigdama, jog pareiškimas platinamas visos šeimos vardu. „Sunkia širdimi pranešame, kad su visa šeima priėmėme itin sudėtingą sprendimą atsisveikinti su serialu. Mes amžinai branginsime nuostabius prisiminimus ir nesuskaičiuojamą kiekį žmonių, kuriuos sutikome pakeliui“, – parašė K. Kardashian. Paskutinės realybės šou serijos eteryje pasirodys 2021 metų pradžioje.

Prancūzų kino žvaigždė Gerard'as Depardieu dar kartą pakeitė savo religiją ir tapo stačiatikiu. Vienas garsiausių Prancūzijos aktorių ir Rusijoje populiari figūra Gerard'as Depardieu pastarosios šalies pilietybę gavo 2013-aisiais, siekiant išvengti gimtojoje šalyje padidėjusių mokesčių. Rusišką pasą per susitikimą jam asmeniškai įteikė prezidentas Vladimiras Putinas. Šį tikėjimą priimti aktorių paskatino jo „ryšiai“ su stačiatikių dvasininkais ir patikusios „stačiatikių liturginės apeigos“.

Lietuvos nacionalinis muziejus šiandien pristatys seniausią Lietuvoje rastą archeologinį objektą – kirvį. Jis aptiktas 2014 metais Biržų rajone, kadaise buvusio didelio ir seklaus vandens telkinio pakrantėje. Nustatyta, kad kirviui – 13 tūkst. metų. Visuomenė šį radinį galės išvysti ketvirtadienį Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo archeologijos ekspozicijoje atidaromoje parodoje.

11-metis berniukas PJ tapo tikra interneto žvaigžde. Vaikas neišsigando ir sunegalavusią močiutę į ligoninę pristatė pats. Sukniubusi ir paeiti negalėjusi močiutė ne juokais išgąsdino anūką, tačiau šis nepasimetė ir nusprendė imtis veiksmų. Į socialinį tinklą patalpintas įrašas netrukus tapo sensacija ir daugelis negailėjo pagyrų drąsiam berniukoui tačiau nemaža dalis žmonių ir nerimavo, kad 11-mečiui vairuoti dar per anksti ir taip galėjo sukelti pavojų ne tik močiutei, bet ir sau. Laimei, viskas pasibaigė sėkmingai, o močiutė sulaukė reikiamos pagalbos.

Video rasite ČIA!